loading...

Adoracja

Zainteresujmy się adoracją Najświętszego Sakramentu...

  

W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakrametnu odbywa się w:

- każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 6:00 PM do 7:00 PM

- każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 6:00 PM do godz 6:45 PM

 

Co tak naprawdę znaczy "adoracja" i "adorować"? Co się właściwie dzieje kiedy człowiek adoruje? Przyznajmy to otwarcie: dzisiaj wszyscy wiemy, jak obsługuje się radio, jak należy się obchodzić z mercedesem i volskwagenem, i posiedliśmy inne podobne umiejętności, ale kiedy mamy adorować, to popadamy w pewne zakłopotanie - tego po prostu nie potrafimy. (Joseph Ratzinger) 

Adoracja jest zasadniczą postawą człowieka, który uznaje się za stworzenie przed swoim Stwórcą. Wysławia wielkość Pana, który nas stworzył, oraz wszechmoc Zbawiciela, który wyzwala nas od zła. Jest uniżeniem się ducha przed "Królem chwały" (Ps 24, 9-10) i pełnym czci milczeniem przed Bogiem, który jest "zawsze większy". Adoracja trzykroć świętego i miłowanego ponad wszystko Boga napełnia nas pokorą oraz nadaje pewność naszym błaganiom. (Katechizm Kościoła Katolickiego, 2628)

Światem nie rządzi "to" i "mus", lecz "Ty" Boga i Jego "Wola". Religia, w której Boga już się nie prosi i u Niego nie żebrze, nie może żyć. I człowiek, który nie potrafi juz Boga prosić, nie może żyć prawdziwie: staje się karykaturą samego siebie, żebrakiem, który nadmiernie usiłuje udawać  milionera. Właściwie proszenie jest prawdziwą formą adoracji... (Joseph Raztinger)

Jedna chwila prawdziwej adoracji ma większą wartość i przynosi więcej pożytku niż najintensywniejsza działalność, choćby to była nawet działalność apostolska. (Św. Papież Jan Paweł II, 24 listopada 1978)

Ciągle na nowo czerpię odwagę z tabernakulum. (Św. siostra Teresa Benedykta od Krzyża, Edith Stein)

Chleb jest ważny, ważniejsza jest wolność, a najważniejsza - niezłomna wierność i nigdy  niezdradzona adoracja. (ks. Alfred Delp, S. I.)

Długie przebywanie razem w ciszy przed Panem obecnym w swoim sakramencie jest jednym z najbardziej autentycznych doświadczeń naszego bycia Kościołem (...). Prawdziwa miłość i prawdziwa  przyjaźń zawsze żyją tą wymianą spojrzeń, intensywnym milczeniem, wymownym, pełnym szacunku i czci, tak, by spotkanie było przeżywane głęboko, w sposób osobowy, a nie powierzchownie. (Benedykt XVI)

Adoracja jest kropelką wieczności. (Robert Kard. Sarah)

Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował. Grzeszylibyśy, gdybyśy Go nie adorowali. (św. Augustyn)

 

 

 

 

 

Polska Parafia w Houston

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus expedita alias doloremque accusantium vel officia praesentium laudantium provident veniam consectetur. Quae voluptate iste sequi a voluptatem cumque, quas blanditiis consectetur?

matka Boska Częstochowska

KONTAKT

1712 Oak Tree Dr.
Houston,TX 77080, Tel. (713) 973-1081
Fax (713) 984-9501
proboszcz@parafiahouston.com
C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone