loading...

Kronika 2016

31 grudnia 2016 

Z powodu niefortunnego błędu dotyczącego godziny odprawienia ostatniej Mszy św. w roku 2016, wieczorem odprawiono dwie następujące po  sobie Msze: o godz. 6:00 PM i o 7:00 PM. Na tej pierwszej zaśpiewaliśmy Suplikacje, jako przeproszenie za upadki kończącego się roku a na zakończenie Te Deum laudamus.  Podczas Mszy użyto ornatu nawiązującego do objawień w Fatimie, co ma związek z 100. rocznicą tych objawień. 

 

W Roku Pańskim 2016 w naszym kościele ochrzczono 15 dzieci, sakramentalny związek małżeński zawarło 7 par, sakrament bierzmowania przyjęło 17 osób, udzielono 16,450 komunii św.  

 

Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu, cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.(1 Tym 1, 17). 

29 grudnia 2016 

Do biura  parafialnego wpłynął obszerny, odręczny list ks. Jarosława Wiśniewskiego skierowany do jego przyjaciół i dobrodziejów, z którego wynika, że nasze paczki dotarły do Papui Nowej  Gwinei i jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zostały przekazane do potrzebujących rodzin z diecezji Kimbe. 

 

27-29 grudnia 2016 

Ks. proboszcz wraz z ks. Pawłem Jasiną udali się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupe w stolicy Meksyku. Podczas niej raz jeszcze zostały odczytane prośby i podziękowania, które parafianie polecili Matce Bożej przed rokiem, podczas  peregrynacji Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. W Meksyku spotkali Bruno Bazana, który zaopiekował się nimi. 

 

26 grudnia 2016 

Anna i Paweł Matuszykowie jako pierwsi zorganizowali bożonarodzeniową kolędę. Odwiedziło ich dwóch księży. Tegoroczny obrazek kolędowy przedstawia biskupa Steven’a Lopes’a w otoczeniu naszych ministrantów  tuż przed rozpoczęciem Mszy św. połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Mottem kolędy są słowa pochodzące z Ewangelii według św. Jana „Była światłość prawdziwa” (1, 9). 

 

24-25 grudnia 2016 

W naszym kościele odprawiono łącznie cztery Msze św. uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dzięki pięknej dekoracji głębiej przeżywaliśmy tajemnicę nocy betlejemskiej. 

 

W tych dniach zbieraliśmy dodatkową składkę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Łącznie zebraliśmy $1,000. 

 

24 grudnia 2016 

W samo południe odbyło się tradycyjne spotkanie przy wigilijnym stole polskich księży pracujących w archidiecezji Galveston-Houston. Po szybko spożytym posiłku każdy wyruszył do swoich obowiązków.  

 

21 grudnia 2016 

Poranna Msza św. została  odprawiona w intencji świętej pamięci biskupa Javier’a Echevarii, Prałata Prałatury Opus Dei, który zmarł w Rzymie, 12 grudnia, w święto Matki Boskiej z Guadelupe. Prałatura Opus Dei korzysta z naszego kościoła w każdą sobotę, gdy odbywa się spowiedź oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca, gdy kobiety mają u nas swój dzień skupienia. 

 

20 grudnia 2016 

Ks. Paweł Jasina wraz z ks. proboszczem wzięli udział w tradycyjnym meksykańskim obrzędzie  Posada u jednej z rodzin meksykańskich. Na to modlitewne spotkanie złożyła się modlitwa różańcowa, śpiew litanii loretańskiej podczas procesji wokół domu oraz śpiew Posada, będący prośbą o przyjęcie do domu pielgrzymów, którymi są  Maryja i  Józef. W ten sposób rodziny meksykańskie przez 9 dni przygotowują się na Święta Narodzenia Pańskiego. 

 

19 grudnia 2016 

Ks. proboszcz wziął udział w spotkaniu informacyjnym na temat nowej kampanii generalnej, którą przeprowadzi archidiecezja Galveston-Houston pod hasłem „Ignite. Our faith, Our Mission”. Spotkanie odbyło się  na terenie seminarium St. Mary’s  a jego gospodarzem był kard. Daniel DiNardo. 

 

18 grudnia 2016  

Podczas spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii wspólnie czytaliśmy tekst kard. Josepha Ratzingera „Jak rozumieć obecność Jezusa w Eucharystii”. W tym samym czasie ks. Paweł Jasina jeszcze słuchał licznych spowiedzi, a parafianie ubierali kościół na Święta Narodzenia Pańskiego. 

 

17 grudnia 2016  

Komitet rodzicielski szkoły im.  Mikołaja Kopernika zaprosił dziś uczniów, grono nauczycielskie i rodziców na wspólną wigilię.  W słowie wstępnym ks. proboszcz akcentował potrzebę systematyczności w przekazie wiary dzieciom oraz nauki w szkole.  

 

15 grudnia 2016 

Ks. proboszcz przywitał dzisiaj na lotnisku im. George’a Busha ks. Pawła Jasinę, który przyjechał do Houston na okres adwentu i  Bożego Narodzenia. 

 

14 grudnia 2016  

We wspomnienie św. Jana od Krzyża duchowieństwo archidiecezji Galveston-Houston zebrało się w konkatedrze na nieszporach pod przewodnictwem kard. Daniela DiNardo. W adwentowej modlitwie wziął udział ks. proboszcz. 

 

11 grudnia 2016  

Ks. Paul Kais z Prałatury Opus Dei, przewodniczył dzisiejszej Mszy św. i wygłosił homilię dla wspólnoty amerykańskiej. 

 

Wieczorem ks. proboszcz wziął udział w  koncercie w katedrze Our Lady of Walsingham.  Koncert zatytułowany „Advent Lessons and Carolls”, miał charakter modlitewnego czuwania, na które składało się siedem czytań z Pisma św. (lessons) przeplatanych śpiewem hymnów okresu Adwentu i Bożego Narodzenia. Pierwsze czytanie wykonał syn proboszcza katedry  Charlie Hough.  Po koncercie ks. proboszcz spotkał się z bpem Steven’em Lopes’em, który przedstawił mu swoją matkę,  Barbarę.  

 

10 grudnia 2016  

Wspólnota chorwacka miała dziś swoje przedświąteczne spotkanie i Mszę św.  

 

9 grudnia 2016 

Porażka adwentowych rorat. Mimo powtarzanych zachęt do przyprowadzenia dzieci na roraty, dziś pojawił się tylko jeden chłopiec (sic!).  Dołączyło do niego troje dzieci z Meksyku. Msza  św. była ofiarowana w intencji tragicznie zmarłych  górników kopalni „Rudna”, na Dolnym Śląsku. 

 

7 grudnia 2016  

Wieczorem ks. Alvaro Interiano odprawił vigil Mass uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, połączonej z konsekracją nowych członków Milicji Niepokalanej. W homilii wspomniał o swoich dwóch podróżach do Polski latem tego roku, kraju „tak ekscytującego, że trzeba go odwiedzać często”. 

 

4 grudnia 2016  

Na comiesięcznym spotkaniu z ministrantami przekazano im garść informacji na temat teologii adwentu oraz sakramentu pojednania, do którego warto przystąpić przed jednymi z największych świąt chrześcijańskich. 

 

Szkoła im. Mikołaja Kopernika zorganizowała spotkanie z Mikołajem. Jak zwykle było wiele radości i zaskoczenia! 

 

2 grudnia 2016  

Odprawiliśmy pierwsze roraty. Ku naszemu zaskoczeniu niektóre dzieci przyniosły własne lampiony. Msza św. została odprawiona w intencji Radka Zielińskiego, który na jej zakończenie mógł napić się wody z Lourdes.  

 

30 listopada 2016 

Poranna Msza św.  została odprawiona w intencji pomyślności akcji ratunkowej w kopalni „Rudna” w Polkowicach, gdzie w wyniku tąpnięcia doszło do poważnego wypadku górniczego.  Do tej pory odnaleziono ciała 4 górników. Kolejnych 4 jest poszukiwanych przez ekipy ratunkowe. Święta Barbaro – módl się za nami! 

 

27 listopada 2016 

Wraz z całym Kościołem świętym rozpoczęliśmy adwent i nowy rok liturgiczny. W homilii nawiązano do stanowczego wezwania Jezusa do czuwania, które należy zamienić w czyn, choćby poprzez budowanie domowej liturgii, czyli momentów wspólnej  modlitwy, rozważania, czy okolicznościowych dekoracji, które nawiązują do roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy św. poświęcono opłatki na stół wigilijny.  

 

26 listopada 2016  

Następujące osoby przyjęły dziś sakrament bierzmowania:  Hanna Adamski, John Argűello, Rafał Bilewski, Lucia Caranti,  Sofia Castaňeda,  Josep Ginebra, Maxymilian Kowalewski,  Natalie Lewicki, Ian Martula, Samir Martula, Paulina Pater, Christopher Odolski, Krystyna Podskarbi, Maria Ramos, Rafael Ramos, Alexander Wachowicz,  Patrick Zając. Uroczystości przewodniczył bp Steven J. Lopes, pierwszy biskup Ordynariatu Katedry św. Piotra (dla byłych anglikanów). Mszę św. rozpoczął hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź. O oczekiwanych darach Ducha Świętego przypominała sugestywna dekoracja w kolorze czerwonym. Z tyłu ambony umieszczono herb biskup, który nawiązuje m. in. do jego polskich korzeni (srebrno-czerwony kolor). W podziękowaniu ks. biskup otrzymał od nas ręcznie malowaną ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej. Podobnie wszyscy bierzmowani otrzymali ikonę Czarnej Madonny wykonaną metodą sitodruku.  Po Mszy św. wykonano cały szereg pamiątkowych zdjęć po czym odbyło się przyjęcie w sali parafialnej. 

 

25 listopada 2016 

Wieczorem odbyła się spowiedź kandydatów do bierzmowania, z której skorzystali także świadkowie, rodzice i przyjaciele kandydatów. W posłudze sakramentu pojednania pomagał ks. Jan Kubisa.  Następnie odbyła się próba generalna jutrzejszej uroczystości. 

 

20 listopada 2016  

Zgodnie z życzeniem papieża Piusa XI na zakończenie głównej Mszy św. uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy litanię do Bożego Serca oraz akt oddania rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu.  Następnie w duchu  wdzięczności za wszelkie łaski Jubileuszu Miłosierdzia zaśpiewaliśmy Te Deum. Po błogosławieństwie asysta udała się do figury Chrystusa Króla, która dziś została ubrana w ornat z logo Jubileuszu Miłosierdzia, gdzie całym sercem zaśpiewaliśmy „Chrystusa Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam”. 

 

Po południu ks. proboszcz wziął udział w 8. koncercie Pro Memoria, organizowanym w konkatedrze Sacred Heart.  Jego pierwsza część nawiązywała do zakończonego właśnie Roku  Miłosierdzia.  Wysłuchaliśmy m. in. dwóch pieśni młodych kompozytorów „Prayer for Compation”, Howarda Maple’a  oraz „Tranform us, Lord into Your Mercy”, Percival’a Cacanindina. Ta druga pieśń jest kompilacją modlitwy św. Franciszka z Asyżu i zapisków z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej. Obaj kompozytorzy byli obecni na koncercie. W drugiej części zabrzmiała „Sunrise Mass” norweskiego kompozytora Ola Gjeilo. Całość zakończyła modlitwa do Maryi w pieśni „Ave Maria nr 11”, Daniela Knaggs’a, który także zaszczycił nas swoją obecnością.

 

15  listopada 2016  

Do Papui Nowej Gwinei wyekspediowano 6 paczek ubrań, które zebraliśmy w Niedzielę Misyjną. Paczki powinny dotrzeć na miejsce w ciągu 10 dni. 

 

Podczas posiedzenia Konferencji Episkopatu USA, metropolita Galveston-Houston, Daniel kardynał DiNardo został wybrany przewodniczącym tego gremium na trzyletnią kadencję. 

 

Wieczorem w naszym kościele odprawiono specjalną Mszę św. w 40-lecie sakramentu małżeństwa Danuty i Kazimierza Jackow. 

 

13 listopada 2016  

W kościele odbyło się jedno z ostatnich spotkań młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za 10 dni sakrament ten otrzyma 17 osób. Należy odnotować, że Patryk Zając dwukrotnie otrzymał najwyższą ocenę z wyróżnieniem. 

 

W kościołach lokalnych zakończył się dziś Rok Miłosierdzia. Po południu ks. proboszcz odwiedził jedną z bram miłosierdzia, kościół St. Theresa w Sugar Land. 

 

Po południu usunięto z naszego kościoła wielkie logo Roku Miłosierdzia.   

 

12-13 listopada 2016 

W związku z otwarciem w Warszawie Świątyni Opatrzności Bożej, w tych dniach zbieraliśmy specjalną składkę, jako nasz udział w tym wielkim dziele Narodu Polskiego. Ogółem zebraliśmy $770.00,  które już w poniedziałek, 14 listopada zostały przekazane do Centrum Opatrzności Bożej w  Warszawie, które otrzymało 2,982.18 PLN.

 

11-13 listopada 2016

Trzy dni trwały nasze obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. 12 listopada odbył się wieczór pieśni patriotycznych przygotowany przez Piotra Przybylskiego. Wspólne śpiewanie trwało od 7:00 PM do 10:00 PM! W tym roku do tego spotkania został włączony konkurs historyczny, który wywołał wielkie emocje. Wreszcie, w niedzielę 13 listopada  podopieczni Agnieszki Zielińskiej ze Szkoły im. Mikołaja Kopernika przedstawili krótki program okolicznościowy. Najsłabszym punktem była modlitwa za Ojczyznę. Na początku Mszy św. były zaledwie 4 osoby, potem kilka  dotarło ze spóźnieniem. 

 

10 listopada 2016 

Aż 14 księży wzięło udział w spotkaniu dekanalnym w kościele St. Monica. Naszymi gośćmi byli: ks. Italo Dell’Oro, z biura formacji księży oraz Sandy Higgins z Office of Worship, która przedstawiła nowy obrzęd sakramentu małżeństwa, który będzie obowiązywał od 30 grudnia tego roku.

 

9 listopada 2016  

Po wczorajszym zwycięstwie Donalda Trump’a w wyborach prezydenckich, uczestnicy porannej Mszy św. wyrażali podziw nad siłą wspólnej modlitwy. Sondaże przedwyborcze nie dawały mu szans w wyścigu do Białego Domu z wybitną przedstawicielką cywilizacji śmierci. 

 

8 listopada 2016  

W przypadający dziś wyborczy wtorek, po porannej Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym odmówiliśmy modlitwę różańcową o zwycięstwo cywilizacji życia. 

 

6 listopada 2016  

Dziś odbyło się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 15 kandydatów ma już zapewnione miejsce w finałowym wydarzeniu.  

 

Po południu odbyło się modlitewne spotkania na cmentarzu przy Westheimer. Uczestniczyło w nim zaledwie 7 osób! 

 

5 listopada 2016  

Rycerze Kolumba przeprowadzili doroczny garage sale. 

 

2 listopada 2016  

Zgodnie z piękną tradycją Kościoła odprawiono dziś aż trzy Msze św. W kazaniu mówiliśmy o artykule wyznania wiary „wierzę w świętych obcowanie”, który wskazuje na możliwość kontaktu ze światem dusz. Wczoraj prosiliśmy Wszystkich Świętych o orędownictwo w naszych sprawach, a dziś rzuciliśmy ogromne koło ratunkowe modlitw duszom czyśćcowym.

 

29-30 października 2016 

W duchu wdzięczności Bogu i ludziom obchodziliśmy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dzisiaj także dzieci przygotowujące się do Pierwszej komunii św. zebrały drugą składkę przeznaczoną na koszty wysłania ubrań dla dzieci w Papui Nowej Gwinei. Zebrano $730. 

 

28 października 2016 

Ostatnie nabożeństwo różańcowe było poświęcone modlitwie o pokój w Syrii. Rozważaliśmy tajemnice światła a modlitwie przewodniczyły dzieci w tym sześcioletni Antoni Kline oraz 7 letni Wiktor Bilewski. Na początku Mszy św. ministrant zapalił świecę wotywną św. Toribio Romo, którego w ten symboliczny sposób poprosiliśmy o orędownictwo w tej niecierpiącej zwłoki intencji. Tym razem naszej modlitwie towarzyszyła figurka Matki Boskiej, Strażniczki Wiary  z Barda Śląskiego, który jest najstarszym wizerunkiem Maryi w Polsce. Liczy nie mniej niż 1000 lat! 

 

23 października 2016 

Dzisiejsza Niedziela Misyjna była dniem zbiórki ubrań przeznaczonych dla dzieci z Papui Nowej Gwinei.  Zaskoczyła nas ich duża ilość. Prośbę o taką pomoc skierował do nas znany polski misjonarz, ks. Jarosław Wiśniewski. 

 

Zaraz po Mszy św. ks. proboszcz udał się do Dallas na pierwszy polski festiwal w  tym mieście. 

 

21 października 2016 

Podczas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego w naszym kościele gościła figurka Matki Boskiej z Aparecida w Brazylii. Jej poświęcone było dzisiejsze kazanie, natomiast modlitwę różańcową, prowadzoną przez dzieci, ofiarowaliśmy w intencji naszych rodzin.

 

18 października 2016 

Z okazji dzisiejszego  święta św. Łukasza podczas porannej Mszy św. został udzielony sakrament namaszczenia chorych, do którego przystąpiło 15 osób. 

 

16 października 2016 

Tuż przed Mszą św. w kościele został odtworzony komunikat sprzed 38 lat, ogłaszający wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Wspominając to wielkie wydarzenie byliśmy świadkami dwóch ważnych wydarzeń. Najpierw dwóch chłopców: Adam Przybylski i Tomek Rusak, zostało wprowadzonych  posługę ministranta. A przed zakończeniem Mszy odbyła się promocja (pasowanie na ucznia) nowych uczniów szkoły sobotniej im. Mikołaja Kopernika. Podczas modlitwy eucharystycznej wspomniano imiona siedmiu nowych świętych, kanonizowanych dziś przez Papieża Franciszka.  Podniosłą  liturgię zakończył śpiew hymnu Te Deum

 

15 października 2016 

Przyjaciele Karoliny Dzienniak zorganizowali dziś na naszym parkingu garage sale, którego dochód jest przeznaczony na koszty jej leczenia. 

 

14 października 2016 

Około 30 osób zebrało się na modlitwie nazwanej Wielką Pokutą. W Polsce to spotkanie modlitewne odbędzie się jutro, na Jasnej Górze. My włączyliśmy się w jego owoce dzień wcześniej. Modlitwę rozpoczęła godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona śpiewem Litanii do Bożego Serca. O godz. 7:00 PM rozpoczęła się Msza wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, której zawdzięczamy kult Serca Bożego, polegający na zadośćuczynieniu za grzechy własne i innych. Podczas wejścia śpiewaliśmy „Panie przebacz nam”, a w ramach aktu pokutnego uklęknęliśmy do Suplikacji. Modlitwa powszechna odbyła się w milczeniu, które trzykrotnie przerwało wezwanie z Koronki do Miłosierdzia Bożego: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Po Mszy św. rozważyliśmy bolesne tajemnice różańca, których biblijnym przewodnikiem były fragmenty Psalmu 22. 

 

7 października 2016 

We wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej rozpoczęliśmy odprawianie nabożeństw październikowych. Każdemu z nich będzie towarzyszył inny wizerunek Maryi. Dziś była to figura Matki Boskiej z Lourdes. W kazaniu przypomnieliśmy sobie sposób odmawiania różańca, opisany przez Papieża Jana Pawła II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae (2002),który został przyjęty całkowitym milczeniem przez większość wspólnot Kościoła. Naszemu rozważaniu tajemnic radosnych towarzyszyły dziś fragmenty ze Starego Testamentu. W drugiej części kazania mówiono o przesłaniu Matki Boskiej z Lourdes. Po nabożeństwie uczestniczące w nim dzieci zostały poczęstowane słodyczami. 

 

4 października 2016 

Do biura parafialnego wpłynęło podziękowanie z Domu Pokoju w Jerozolimie za ofiarę zebraną przez naszą wspólnotę i przekazaną 22 sierpnia br.  

   

2 października 2016 

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymały dziś różańce. Zanim to nastąpiło wygłosiły apel misyjny. W odpowiedzi na prośbę znanego polskiego misjonarza, ks. Jarosława Wiśniewskiego, który pracuje w Papui Nowej Gwinei, zwróciły się  z apelem o przyniesienie do kościoła ubrań dla dzieci. Ich zbiórka nastąpi 23 października, a więc w Niedzielę  Misyjną. Na zakończenie Mszy odmówiliśmy modlitwę do Anioła Stróża w intencji obrońców życia (dziś w Stanach Zjednoczonych obchodzi się Dzień Szacunku dla Życia), naszych młodych misjonarzy i pewnego małżeństwa z Minnesoty, które dziś ochrzciło jedenaste dziecko! Bogu niech będą dzięki!

 

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania miała dziś swój egzamin. Pomyślnie zdały go następujące osoby: Hanna Adamski, John Arguello, Rafal Bilewski, Lucia Caranti, Sofia Castaneda,  Maxymilian Kowalewski, Krystyna Podskarbi, Maria Ramos, Rafael Ramos, Alexander Wachowicz, Patrick Zajac. Gratulujemy! 

 

Podczas dzisiejszej zbiórki ministrantów ćwiczyliśmy m. in. przebieg uroczystości wprowadzenia w posługę dwóch nowych chłopców, która odbędzie się  16 października. 

 

30 września 2016  

Wieczorna Msza św. została ofiarowana jako podziękowanie za ostatni festiwal a po niej odbyło się spotkanie pofestiwalowe. 

 

27 września 2016 

Ks. proboszcz wziął udział w wykładzie prof. Piotra Jaroszyńskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na temat Jan Paweł II a nowa ewangelizacja, zorganizowanym przez Forum Jana Pawła II na University of St. Thomas. W sali wykładowej spotkał Ewę i Jamesa Thompsonów oraz ks. Janusza Ihnatowicza. 

 

22 września 2016 

Kilkanaście osób pracowało dziś nad statystykami festiwalowymi licząc wszystkie  bilety. 

 

16-18 września 2016  

W tych dniach odbył się VIII festiwal „Dożynki”. Choć prognozy pogody mówiły o 60-80% możliwości deszczu, podczas całego festiwalu mieliśmy udaną pogodę. Bogu niech będą dzięki!   W niedzielę, 18 września Mszy św. przewodniczył ks. Lesław Prebendowski. Nad całością organizacji festiwalu  dniem i nocą czuwał  Adam Dratwa.  

 

15 września 2016 

Do naszej parafii przybył ks. Lesław Prebendowski, z kościoła St. Albert the Great w Burbank, Illinois, który będzie nam pomagał w  czasie festiwalu. 

 

11 września 2016 

Tuż na początku nowego roku katechetycznego odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. W drugim roku  przygotowania będą uczestniczyły następujące dzieci: Gabriella Bartczak, Emilia Matuszyk, Teresa Podskarbi, Kevin Reichert,  Julia Rogowski, Radek Zieliński. 

 

10-11 września 2016 

W tych dniach Msze św. kończyliśmy żałobnym śpiewem „Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”, wspominając ofiary zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku  w roku 2001 oraz zmarłego ks. Tomasza Dzidę. 

 

8 września 2016  

Księża John Kha Tran oraz Ignatius Dang Hoang gościli dzisiaj w kościele św. Maksymiliana uczestników  spotkania dekanalnego. W jego trakcie prezentację na temat formacji nowych diakonów przedstawił diakon Dominic Romaguera, dyrektor biura przyjęć i weryfikacji. 

 

7 września 2016.  

W naszym kościele rozpoczęliśmy odprawianie 9 Mszy żałobnych  w intencji ks. Tomasza Dzidy,  który zasłabł podczas pielgrzymki chrystusowców do Ziemi Świętej, przez tydzień był nieprzytomny i zmarł 5 września w szpitalu w Ammanie, w stolicy Jordanii. Ks. Tomasz głosił w tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty. W kościele oprócz świecy paschalnej, zapalono wotywną świecę św. Toribio Romo, patrona emigrantów. Po Mszy część jej uczestników zatrzymała się na modlitwie różańcowej w intencji Zmarłego. Requiescat in pace! 

 

4 września 2016 

Pożegnaliśmy ks. Kingsleya Ekeochę, który po porannej Mszy św. wyruszył do Chicago, skąd we wtorek, 6 września uda się przez Londyn do swojej ojczyzny, Nigerii. Tego właśnie dnia poranna Msza św. będzie sprawowana w jego intencji. 

 

21 sierpnia 2016 

Po południu ks. proboszcz udał się na pielgrzymkę Towarzystwa Chrystusowego do Ziemi Świętej, pod przewodnictwem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego polskiego biblisty i znawcy problemów relacji chrześcijańsko-żydowskich. 

 

20 sierpnia 2016 

Ks. proboszcz wziął udział w roboczym spotkaniu nauczycieli Szkoły im. Mikołaja Kopernika, w którym, omawiano plan nowego roku szkolnego 2016-2017. Jednym z poruszanych tematów był problem przywrócenia na stałe katechezy w szkole. 

 

18 sierpnia 2016 

W przededniu wspomnienia kolejnego objawienia w Fatimie (w sierpniu Matka Boska objawiła się 19.) odmówiliśmy modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju i nawrócenia świata. 

 

13-14 sierpnia 2016  

Siostra Teresa Wicińska, polska albertynka pracująca w Boliwii wygło


Polska Parafia w Houston

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus expedita alias doloremque accusantium vel officia praesentium laudantium provident veniam consectetur. Quae voluptate iste sequi a voluptatem cumque, quas blanditiis consectetur?

matka Boska Częstochowska

KONTAKT

1712 Oak Tree Dr.
Houston,TX 77080, Tel. (713) 973-1081
Fax (713) 984-9501
proboszcz@parafiahouston.com
C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone