loading...

Kronika 2020

27 stycznia 2020

Magda i Michał Milewscy przyjęli ostatnią w tym roku kolędę. Msza św. za wszystkie odwiedzone rodziny zostanie odprawiona 2 lutego, o godz. 9:00 AM.

 

26 stycznia 2020

Przed tygodniem zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla dzieci ulicy w Boliwii, jednak Ela Wach postanowiła dołożyć jeszcze kolejne pieniądze pochodzące ze sprzedaży... koperku z przydomowego ogrodu. Jej akcja przyniosła kolejne $242.00. W sumie do Boliwii wyślemy $2,020.00.

Po Mszy św. odbyło się pierwsze spotkanie na temat organizacji festiwalu w maju tego roku.

 

22 stycznia 2020

Rocznica wprowadzenia aborcji w Stanach Zjednoczonych jest dniem pokuty i szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia. Podczas porannej Mszy św. używaliśmy specjalnego formularza mszalnego Dziękczynienie za dar życia, który jest znany tylko w diecezjach amerykańskich. Po Mszy św. ks. proboszcz udał się pod klinikę aborcyjną przy Gulf,  gdzie odmówił modlitwę różańcową.

 

15 stycznia 2020

Archidiecezja zaprosiła dzisiaj proboszczów i liderów parafialnych na spotkanie informacyjne kolejnej edycji Diocesan Services Fund. Nasza parafia ma obowiązek zebrać $19,360.00 Natomiast cała archidiecezja $14,124,543.00.

 

13 stycznia 2020

Wieczorem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu dla dziewcząt z St. John Paul II High School w New Braunfels, które przyjechały do Houston na podróż misyjną. Opiekę nad nimi sprawował D’Arcy Wills, zastępca dyrektora szkoły.

 

12 stycznia 2020

Msza św. w święto Chrztu Pańskiego miała specjalną oprawę. Po kazaniu udaliśmy się z pielgrzymką do chrzcielnicy. Wszyscy uczestniczący we Mszy wyszli z ławek i jak najbardziej zbliżyli się do chrzcielnicy. Tutaj najpierw wspomnieliśmy naszych rodziców i chrzestnych, którzy przed laty przedstawili nas Kościołowi i poprosili o chrzest. Następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i przy śpiewie Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, wróciliśmy na swoje miejsca. Modlitwa powszechna miała charakter dziękczynny. Każde z wezwań rozpoczynało się od słów „z wdzięcznością”. Na zakończenie Mszy św. przedstawił się nam Dominik Fąferek, z ruchu Young Life, który przyjechał do nas z Poznania.

W święto Chrztu Pańskiego, odbyło się nasze spotkanie opłatkowe, przygotowane przez grono Parafian. Spotkanie było filmowane przez ekipę polskiej telewizji Polvision z Chicago. Na poczęstunek przygotowano 15 wigilijnych potraw!

 

11 stycznia 2020

Wspólnota chorwacka, która zazwyczaj ma swoją Mszę w Adwencie i Wielkim Poście, tym razem zebrała się na zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy św. odbył  się chrzest.

 

10 stycznia 2020

Nasz kościół odwiedzili seniorzy z kościoła St. Maximilian. Witając ich ks. proboszcz zażartował, że przyjechali obchodzić urodziny św. Maksymiliana. Dwa dni temu bowiem, 8 stycznia, minęła 126. rocznica jego urodzin. Nasi goście bardzo interesowali się życiem naszej wspólnoty i Kościoła w Polsce, który postrzegają jako ostatni bastion chrześcijaństwa w Europie. Questions and answers, trwały 50 minut!

 

5 stycznia 2020

Jak zwykle w uroczystość Objawienia Pańskiego, po Ewangelii miało miejsce ogłoszenie daty Wielkanocy i innych ruchomych świąt. W tym roku Święta Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili 12 kwietnia.

Podczas krótkich ogłoszeń ks. proboszcz zachęcił do przeczytania danych statystycznych naszego kościoła za rok 2019.  Najbardziej zaskakujący jest olbrzymi wzrost udzielonych komunii świętych. W porównaniu z rokiem ubiegłym było ich o 4,150 więcej!

 

4-5 stycznia 2020

Na prośbę chrystusowców z Australii na początku polskich Mszy śpiewaliśmy Suplikacje w intencji tego kraju, który został dotknięty potężnym żywiołem pożarów.

 

1 stycznia 2020

Pierwsza Msza św. w Nowym Roku Pańskim 2020 zgromadziła sporo ludzi. Rozpoczął ją śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w którym prosiliśmy Ducha ożywiciela o ciągłe towarzyszenie wszystkim naszym zamiarom.

Zaraz po Mszy św. ks. proboszcz wraz z ks. Janem Kubisą i ks. Ryszardem Kulmą udali się do San Antonio, do domu sióstr serafitek na noworoczne spotkanie polskich księży. W spotkaniu wziął udział bp John W. Yanta, emerytowany biskup Amarillo, TX, który podziękował księżom za przybycie i pobłogosławił wszystkie wspólnoty, którym służymy.

 

Polska Parafia w Houston

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus expedita alias doloremque accusantium vel officia praesentium laudantium provident veniam consectetur. Quae voluptate iste sequi a voluptatem cumque, quas blanditiis consectetur?

matka Boska Częstochowska

KONTAKT

1712 Oak Tree Dr.
Houston,TX 77080, Tel. (713) 973-1081
Fax (713) 984-9501
proboszcz@parafiahouston.com
C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone