Version:
Dziś 23 listopada 2017 r.

Kronika 2017

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku PDF i jest uzupełniany raz w miesiącu

Pliki do pobrania

 

10 listopada 2017  

Rano biuro parafialne odwiedził Luis Tacuri z Guidance in  Giving, żeby przeprowadzić rozmowę na temat sytuacji ekonomicznej parafii po huraganie Harvey. Z przygotowanych dla niego materiałów wynika, że w październiku 2017 w porównaniu z październikiem 2016, parafia straciła 20% dochodów. 

 

9 listopada 2017 

Po raz trzeci w  tym roku nasza parafia została okradziona. Tym razem łupem stały się rzeczy po ostatnim festiwalu: wino, piwo, napoje a nawet papier toaletowy (sic!). 

 

Ekonomiczna sytuacja archidiecezji po huraganie Harvey zdominowała kolejne spotkanie dekanalne, które odbyło się w kościele St. Maximilian Kolbe. Naszym gościem był Troy Anderson z Guidance in Giving, która prowadzi kampanię Ignite (zbiórka funduszy na rozbudowę seminarium i kilka innych projektów archidiecezji). 

 

Ks. proboszcz odbył pielgrzymkę do centrum charyzmatycznego przy Cullen, gdzie miała miejsce ostatnia w naszej archidiecezji adoracja relikwii krwi św. Papieża Jana Pawła II.  

 

6-7 listopada 2017  

Ks. proboszcz wziął udział w modlitwie przed relikwiami krwi św. Papieża Jana Pawła II w konkatedrze w downtown Houston oraz w kościele St. John Vianney. 

 

6 listopada 2017

Z okazji National Vocation Awerness Week rozpoczęliśmy codzienne odmawianie modlitwy o powołania napisanej przez św. Papieża Jana Pawła II. 

 

5 listopada 2017 

Ku naszemu zaskoczeniu w dzisiejszej Mszy św.  wziął udział Robert Wrzosek, który przyjechał do Houston na XX Festiwal Filmów Polskich. Po Mszy św. opowiedział nam krótko o filmie „Wyklęty”, w którym gra bardzo mroczną postać. Potem przywitał się z ministrantami, którzy mieli swoje comiesięczne spotkanie. Wyznał, że sam był ministrantem przez 11 lat! 

 

Drugie spotkanie modlitewne za zmarłych odbyło się na cmentarzu przy Westheimer. Niestety zabrakło nam przewodnika, Krystyny Aponiuk i odmawianie różańca zakończyliśmy przy grobie rodziców Tony’ego Wolskiego.  

 

2 listopada 2017  

W Dzień Zaduszny odbyło się modlitewne spotkania „pod Krzyżem”, na cmentarzu Woodlawn, a potem nawiedzenie grobów, połączone z odmawianiem modlitwy różańcowej, gdyż, jak przekonywał siedemnastowieczny duchowny, Samuel Wysocki, „różaniec i do czyśćca sięga”. Podczas wszystkich trzech Mszy odprawionych tego dnia, modliliśmy się za osiem ofiar zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku.   

 

1 listopada 2017 

Podczas świętowania „Wielkanocy jesieni” (T. Schnitzler) było wiele odniesień do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Stając wobec radości „chmury świętych” odważyliśmy się zadać sobie pytanie, czy  akceptujemy program świętości przedstawiony przez Jezusa? (por. Mt 5, 1-12). 

 

29 października 2017  

Barwna procesja zespołu „Wawel” z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy „Dożynek”, Maryann Ciaston i Waldemara Ciborowskiego z wózkiem wypełnionym owocami rolniczego trudu rozpoczęła Mszę św. Akurat wypadła ona  w rocznicę poświęcenia kościoła, stąd stała się okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do budowy kościoła i  konsekwentnie go utrzymują. W tych dniach także przypada rocznica buntu reformacji, stąd w modlitwie powszechnej modliliśmy się: „W duchu pokuty przeprośmy Boga za bolesny podział chrześcijan dokonany dokładnie 500 lat temu. Niech Twoje miłosierdzie, o Panie, okaże się potężniejsze i uleczy rany zadane Twojemu Kościołowi, który jest jeden, święty, powszechny i apostolski”. 

 

27-28 października 2017 

Wystartowaliśmy. Mimo bardzo niskich temperatur (około 62o F) nasz festiwal, czasami nazywany przez prowadzących „zimowym”, odbywa się. Naprędce wymyślono, że gościom należy serwować gorące wino i... tak się stało. 

 

26 października 2017 

Ks. proboszcz dołączył do grupy modlących się przed kliniką aborcyjną przy Gulf, gdzie spotkał m . in. biskupa diecezji Victoria, Bernarda J. Cahill’a oraz ks. Michael’a McFall z kościoła St. Cecilia. 

 

Po południu trwały ostatnie przygotowania do naszego festiwalu. Przyszło bardzo dużo ludzi. Wszystkim rzucał się w oczy najmłodszy pomocnik, Mateusz Zwolak, który ma 7 lat! 

 

22 października 2017 

W 69. rocznicę śmierci kardynała Augusta Hlonda odprawiono Mszę św. w intencji jego beatyfikacji. Mottem okolicznościowego kazania były jego prorocze słowa: „Zwycięstwo gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Maryi”. 

 

15 października 2017 

Grupa dzieci ze szkoły im. Mikołaja Kopernika została dziś pasowana na ucznia. Tego aktu dokonała dyrektor szkoły, Hanna Tomaszkiewicz. 

 

Podczas specjalnego spotkania uczciliśmy setną rocznicę powstania Milicji Niepokalanej. Najpierw Rich May wygłosił konferencję: „Powstanie Milicji Niepokalanej w nauczaniu św. Maksymiliana Kolbe”, po czym była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty a o godz. 4:00 PM ks. Alvaro Interiano odprawił Mszę św. połączoną z konsekracją nowych członków Milicji Niepokalanej. W tej części Mszy św. asystował mu ks. David Angelino z kościoła St Jerome.  

 

Dziś udostępniono parafianom rozliczenie za rok finansowy 2016-2017, który się zakończył 30 czerwca. Październik jest miesiącem, w którym w naszej archidiecezji  publikuje się rozliczenia roczne. 

 

13 października 2017 

W setną rocznicę ostatniego objawienia Maryi w Fatimie, odbyły się aż dwa nabożeństwa różańcowe. Rano, tajemnice różańca rozważaliśmy przed Najświętszym Sakramentem, a wieczorem pożegnaliśmy figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Po zakończeniu nabożeństwa różańcowego, śpiewając litanię loretańską przeszliśmy w procesji wokół kościoła, po czym w przedsionku kościoła zaśpiewaliśmy „O Maryjo żegnam Cię...”. W kazaniu podjęto temat „reszty Izraela”, jako modelu Kościoła. 

 

6 października 2017 

Blisko 80 osób wzięło udział w wieczornej Mszy św. i modlitwie różańcowej, w łączności z akcją „Różaniec do Granic”, która odbędzie się jutro w  Polsce. Nawiązując do otoczenia wszystkich granic naszej Ojczyzny modlitewnym łańcuchem, przed ołtarzem położyliśmy mapę Polski, a wzdłuż granic ustawiliśmy wizerunki Maryi z różnych części świata. 

 

3 października 2017 

Ks. proboszcz wziął udział w koncercie dobroczynnym na University of St. Thomas w Houston, podczas którego zbierano datki na remont zniszczonych przez powódź organów w dwóch kościołach: St. Philip the Apostle w Huffman, TX oraz St. Ignatius Loyola w Spring. Podczas koncertu wykonano m. in. Mszę Requiem, op. 48 Gabriela Fauré. 

 

1 października 2017 

Na zakończenie Mszy św. zachęcaliśmy się do odmawiania modlitwy różańcowej oraz do uczestnictwa w akcji Różaniec do Granic, które odbędzie się 7 października w  Polsce. Nasza parafia została oficjalnie zgłoszona jako uczestnik tej wielkiej akcji modlitewnej. 

 

Na pierwszym po  wakacjach spotkaniu z ministrantami rozmawialiśmy na temat modlitwy różańcowej, która jest znakiem rozpoznawczym wszystkich katolików na świecie. 

 

30 września 2017 

Trzech chłopców: Kevin, Michał i Antoni zgłosiło się na pierwszą zbiórkę kandydatów na ministrantów. 

 

28 września 2017 

Z ponad miesięcznym opóźnieniem odbyło się pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie dekanalne. Księża zebrali się w kościele Christ the Redeemer, a głównym prelegentem była Margaret Thompson, z biura audytu wewnętrznego archidiecezji. Nasz gość przedstawiła program powoływania rad finansowych we wszystkich parafiach archidiecezji. Do 1 grudnia tego roku w każdej parafii ma być powołana rada finansowa odpowiedzialna za przygotowywanie budżetu parafii, jego realizację i sporządzanie rocznego raportu z jego wykonania. 

 

23 września 2017 

Wspólnota chorwacka miała dzisiaj swoją Mszę św., podczas której udzielono chrztu św. dwojgu dzieciom. 

 

W dniu beatyfikacji ks. Stanley’a Rother’a, pierwszego amerykańskiego męczennika, zamordowanego w Guatemali w roku 1981, podziękowaliśmy Bogu za ten dar śpiewając na zakończenie Mszy św. hymn O Błogosławiona Trójco. 

 

17 września 2017 

Dwanaścioro dzieci skorzystało z zaproszenia na katechezę, która będzie prowadzona w kościele, dla dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. Dziś utrwalaliśmy sobie trudne słowo „uobecnienie”. 

 

16-17 września 2017 

Na obydwu Mszach św. po polsku zachowaliśmy chwilę milczenia dla uczczenia ofiar sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku.   

 

16 września 2017 

W kościele odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii  w roku 2019. Wstępnie zapisano 22 dzieci. Rodzice mają jeden tydzień na refleksję czy są w stanie wypełnić wymagania jakie stawia nasza parafia. Kolejne spotkanie odbędzie się 23 września, a  katecheza rozpocznie się 7 października.

 

15 września 2017 

Nasz kościół odwiedził ks. Bashar Al.-Shamany, iracki mnich z Syryjsko-Prawosławnego Kościoła Antiocheńskiego, który w listopadzie tego roku będzie przewodniczył liturgii małżeństwa w naszym kościele. 

  

13 września 2017 

W duchu zawierzenia Najświętszej Maryi Panny, także dzisiaj, w rocznicę piątego objawienia Maryi w Fatimie, odmówiliśmy modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w  intencji pokoju na świecie i nawrócenia Rosji. 

 

12 września 2017 

334. rocznicę odsieczy wiedeńskiej zaznaczyliśmy w naszej wspólnocie przez odprawienie Mszy św. wspomnienia Imienia Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą św. nasza międzynarodowa wspólnota została poinformowana o zwycięstwie króla Jana II Sobieskiego na muzułmańskim agresorem. 

 

10 września 2017  

Przyjechali do nas Domingo i Eileen Marquez z Nowego Meksyku, którzy pragną na miejscu zapoznać się ze zniszczeniami spowodowanymi przez huragan Harvey i zorganizować pomoc dla najbardziej poszkodowanych. Nasi goście przedstawili się na zakończenie Mszy św. a potem odbyło się spotkanie w bibliotece parafialnej. W tym samym czasie odbywał się piknik zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły, którego dochód został przeznaczony na potrzeby poszkodowanych przez huragan. 

 

Dzisiejsza niedziela została nazwana niedzielą katechetyczną, w związku ze ogólnym zebraniem rodziców na temat katechezy, która będzie prowadzona w kościele dla osób, które przyjęły sakrament bierzmowania, komunii św., a także dzieci, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w roku 2019. Tych ostatnich zgłosiło się aż dwadzieścioro dwoje! 

 

W naszej parafii – podobnie jak we wszystkich kościołach w USA - przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla ofiar huraganu Harvey. Zebraliśmy $1,830.00. Ponadto zgromadziliśmy już $3,300 na parafialnym funduszu pomocy. 

 

9 września 2017  

Z dwutygodniowym opóźnieniem zainaugurowaliśmy dzisiaj nowy rok szkolny w Szkole im. Mikołaja Kopernika. Msza św. rozpoczęła się od hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Kazanie było poświęcone misji Towarzystwa Chrystusowego, które wczoraj obchodziło 85. rocznicę powstania.  Natomiast podczas spotkania z rodzicami powołano się na spostrzeżenia Filipa Witkowskiego dotyczące szkół sobotnich. Zarówno na porannej jak i wieczornej Mszy św. śpiewaliśmy  błagalne Suplikacje, prosząc Boga o ratunek dla mieszkańców Karaibów i Florydy, ciężko doświadczonych huraganem Irma. Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami! 

 

7 września 2017 

Kiedy w Teksasie trwała noc adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji ofiar huraganu Harvey, także w naszym kościele odbyła się Godzina Święta, przygotowana przez Milicję Niepokalanej. 

  

3 września 2017 

W Stanach Zjednoczonych obchodzono dziś Narodowy Dzień Modlitw w intencji Ofiar Huraganu Harvey. 

 

Czy zostałeś zalany/zalana?  To pytanie, którym się dzisiaj witaliśmy, żegnaliśmy, i które było obecne we wszystkich rozmowach po Mszy św. Dzięki Bogu większość rodzin przeżyła huragan bez szwanku. Na zakończenie Mszy św. podano szereg informacji na temat ścieżki pomocy, na którą powinni wejść poszkodowani. Parafia zebrała do tej pory $700 na pomoc dla poszkodowanych. 

 

2 września 2017  

Poranna Msza św. ku czci Matki Bożej miała specjalną oprawę. W kościele paliło się kadzidło a przed Mszą zgłosiło się dwóch ministrantów Rafael i Patricio, uczniowie Western Academy. Podczas wspólnej modlitwy polecaliśmy Bogu ofiary huraganu Harvey. 

 

Prezydent Donald Trump złożył dziś już drugą  w ciągu kilku dni, wizytę w Teksasie, tym razem odwiedził Houston, wielokrotnie dziękując wszystkim zaangażowanym w  pomoc ofiarom huraganu.

  

1 września 2017 

Po raz pierwszy w tych dniach Msza św. o godz. 7:00 PM została odprawiona w zupełnej samotności (sine populo). Była ofiarowana w intencji Polski, która obchodzi doniosłe rocznice. Wczoraj minęła 37. rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku, także 35. rocznica zbrodni lubińskiej (gdzie w roku 1982  ZOMO zastrzeliło trzech demonstrantów). Dziś natomiast 78. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.  

 

Pezydent Donal Trump ogłosił niedzielę, 3 września, Narodowym Dniem Modlitwy za Ofiary Hraganu Harvey.

 

31 sierpnia 2017 

Natura, na którą z taką trwogą spoglądamy od kilku dni, potrafi także rozradować oko obserwatora. Obecnie w momencie, gdy kapłan udaje się w procesji przed ołtarz na rozpoczęcie Mszy św., Krzyż Chrystusa w głównym ołtarzu jest rozświetlony kolorową aureolą... Dziś także mogliśmy się cieszyć jeszcze większą frekwencją, głównie bardzo młodych ludzi. Ponieważ niektóre kościoły w okolicy są wciąż zamknięte, ogłoszono, że w naszym kościele będą odprawione dodatkowe Msze w piątek o godz. 8:00 AM i w sobotę o 10:30 AM. 

 

30 sierpnia 2017 

Dziś po raz pierwszy nie trzeba było używać kurtek przeciwdeszczowych ani parasoli. Cała płyta parkingu była sucha, co znaczy, że deszcz nie padał całą  noc. W porannej  Mszy wzięło udział ponad 30 osób. Niestety na przyszły tydzień są zapowiadane nowe, obfite opady deszczu. 

 

29 sierpnia 2017  

Raz jeszcze nasz kościół stał się miejscem modlitwy dla pragnących tego mieszkańców Houston. Na porannej Mszy zgromadziło się 18 osób. Także dzisiaj modliliśmy się o ratunek dla Teksasu i dobrą, bezdeszczową  pogodę. 

 

Wśród  wiadomości agencji prasowych na temat sytuacji w Teksasie znalazło się zdjęcie naszego parafianina, Rafała Zielińskiego, który dołączył do wolontariuszy pomagających w ratunku ludzi uwięzionych przez powódź w domach. Gratulujemy i dziękujemy! 

 

Po godz. 11:00 AM Air Force One z prezydentem Donaldem Trumpem wylądował na lotniku w Corpus Christi. Obydwa lotniska Houston są nieczynne. Prezydent Trump chce osobiście zapoznać się z sytuacją w naszym stanie. 

 

O godz. 5:13 PM zza chmur wyszło słońce i świeciło aż do zachodu. 

 

Mayor Sylvester Turner wprowadził w Houston na czas nieokreślony, godzinę policyjną, która obowiązuje od 10:00 PM do 5:00 PM. W tym czasie nie wolno używać pojazdów.  To posunięcie ma zapobiec fali zbrojnych napadów ludzi, którzy tragedię Houston wykorzystują do osobistego wzbogacenia. 

 

28 sierpnia 2017 

Dzięki Bogu, poniedziałek był kolejnym dniem nieprzerwanej służby Bogu w  naszym kościele. W porannej Mszy św. – ofiarowanej w intencji mieszkańców Teksasu – wzięło udział 15 osób. Wszyscy mocno przemoczeni. Dziś czeka nas rekordowa ilość opadów deszczu. Kyrie eleison!

  

Po południu dokonano przeglądu sytuacji wokół naszego kościoła, a więc ulic Oak Tree Drive. Long Point, Blalock i Neunens. Wszędzie system kanalizacyjny działał bez przeszkód i w związku z tym nigdzie nie stwierdzono podtopień. To dobra wiadomość, bo do dziś w Houston spadły 3 stopy deszczu.

  

27 sierpnia 2017  

Po trwających niemal całą noc silnych opadach deszczu, o godz. 7:00 AM ks. proboszcz dokonał oględzin naszego campusa. Okazało się, że tylko w okolicach plebanii zebrała się woda z powodu zatkanej przez orzechy i liście kratki ściekowej. Po jej oczyszczeniu woda zeszła. Nigdzie indziej nie odnotowano podtopień, stąd jak zwykle w niedzielę o godz. 7:30 AM zostały otworzone bramy a potem kościół. Byliśmy gotowi do służby Bożej. Nawet kilka osób skorzystało z sakramentu pokuty. Żadna z Mszy nie została odprawiona sine populo. Na Mszy św. o godz. 9:00 AM było 13 osób a o 11:00 AM w liturgii wzięło udział dwóch Amerykanów. Obydwie Msze św. zostały odprawione z prośbą o ratunek dla mieszkańców Teksasu.  

 

Po południu zatelefonowała do nas pani Dorota Andraka, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, wyrażając swój żal i solidarność z naszą wspólnotą a zwłaszcza ze Szkołą im.  Mikołaja Kopernika. 

 

26 sierpnia 2017  

Na prośbę rodziny Caranti o godz. 10:30 AM została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Teksasu, którzy zmagają się z katastrofalnym huraganem Harvey. Na wspólną modlitwę przybyło około 30 osób. Po zakończeniu wystawiono Najświętszy Sakrament na trwającą 1 godz. i 15 minut adorację.  Kyrie eleison!

  

Na zakończenie wieczornej Mszy św. zaśpiewaliśmy Suplikacje, prosząc Boga o uchronienie nas od klęski powodzi! 

 

25 sierpnia 2017

Wieczorem Teksas został uderzony przez huragan Harvey, który został zakwalifikowany jako huragan czwartego stopnia. W pierwszych godzinach najbardziej ucierpiała dziesięciotysięczna miejscowość Rockport, na wschód od Corpus Christi. W związku z zapowiedzią potężnych opadów deszczu, odwołaliśmy planowane na jutro rozpoczęcie roku szkolnego w szkole im. Mikołaja Kopernika.  

 

19 sierpnia 2017  

Przez cały dzień w kościele paliła się świeca z Fatimy przypominając wiernym o rocznicy kolejnego objawienia w Fatimie.  

 

18 sierpnia 2017  

W przededniu rocznicy sierpniowych objawień w Fatimie (w sierpniu Maryja ukazała się 19, gdyż dzieci były aresztowane), spotkaliśmy się na wspólnej Mszy św. i różańcu o pokój na świecie i nawrócenie Rosji, odmawianym przed Najświętszym Sakramentem.  

 

15 sierpnia 2017 

Maluteńka grupa kilkunastu osób wzięła udział we Mszy św. uroczystości Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny. Aż trudno uwierzyć, że naród  uznawany za najbardziej maryjny na świecie mógł  tak demonstracyjnie zapomnieć o Jej wielkim  święcie? 

 

14 sierpnia 2017 

Rano opuścił naszą parafię ks. Bogusław Migut. Zostawił bardzo miłe wspomnienia, zwłaszcza bardzo inspirujących homilii. Dziękujemy! 

 

Z dwudziesto dwu godzinnym opóźnieniem powrócił dziś do parafii ks. proboszcz. Tym razem znana wszystkim niemiecka solidność okazała się fikcją. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa doprowadziły do gigantycznego opóźnienia. 

 

Jedenaście osób uczestniczyło w vigil Mass uroczystości Wniebowzięcia Matki Najświętszej. 

 

6 sierpnia 2017 

W drugą rocznicę zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy, dziś została odprawiona Msza św. w jego intencji. 

 

22-23 lipca 2017 

Jak zwykle w pobliżu liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa po wszystkich Mszach św. święciliśmy dzisiaj pojazdy, wypraszając bezpieczeństwo dla wszystkich kierowców. 

 

16 lipca 2017 

Podczas Mszy św. pożegnaliśmy Melanię Berłowską, która zdecydowała się powrócić do Polski. Życzymy jej wielu łask Bożych i dobrego zdrowia. 

 

Naszą parafię odwiedziła dziś grupa młodzieży z Polski, którzy Zielonym Busem przemierzają całą Amerykę. Zaopiekował się nimi ks. Bogusław Migut i parafianie. 

  

13 lipca 2017 

Także dzisiaj odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i nawrócenia Rosji. Wypełniamy w ten sposób prośbę Maryi przekazaną podczas objawień w Fatimie.   

 

12 lipca 2017  

Do naszej wspólnoty przybył ks. prof. dr hab. Bogusław Migut, z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi w Houston kilka tygodni.

 

6 lipca 2017 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, podczas wizyty w Warszawie, wygłosił nieprawdopodobne przemówienie, w którym upominał się o powrót wartości do świata Zachodu. W przemówieniu tym wspomniał  m. in. pierwszą pielgrzymkę św. Papieża Jana Pawła II do Polski, mówiąc: I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków - tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie. Zrozumieli to dokładnie w tym momencie,  gdy podczas kazania papieża Jana Pawła II milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – podjęło modlitwę.  Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”. 

 

4 lipca 2017  

Po wielu godzinach samotnej pracy Tony Wolski zainstalował nowoczesne oświetlenie na parkingu (technologia LED). Przez kilka miesięcy nasz parking był oświetlony tylko częściowo. Dziękujemy!

 

1-2 lipca 2017  

Na rozpoczęcie miesiąca poświęconego kultowi Krwi Chrystusa, podczas liturgii śpiewaliśmy pieśń O Krwi Najdroższa. Proboszcz wyraził pragnienie, by miesiąc ten upłynął nam na uczeniu się postawy adoracji wobec Najświętszego  Sakramentu, w której trwają Aniołowie, tuż przy tabernakulum w naszej świątyni. 

 

30 czerwca 2017  

W ostatnim dniu naszego wędrowania udaliśmy się do New Braunfels, nad rzekę Guadelupe i Comal. Po kilku godzinach pływania wyruszyliśmy w drogę powrotną do Houston. Podczas wyjazdu każdego dnia odmawialiśmy różaniec w intencji rodziców, których imiona wymienialiśmy na początku modlitwy. 

 

29 czerwca 2017 

Mszę św. uroczystości śś. Piotra i Pawła sprawowaliśmy w turystycznym domku nad rzeką Guadelupe, gdzie spędziliśmy noc.  Po śniadaniu wyruszyliśmy do Fredericksburg. Najpierw wspięliśmy się na górę Enchanted Rock a po zajęciu pokoi w miejscowym hotelu odbyliśmy spacer po mieście. 

 

28 czerwca 2017  

Po śniadaniu na plebanii przygotowanym przez Dawida, wyruszyliśmy w trzygodzinną podróż do Jacobs Well. 

 

27 czerwca 2017 

Biskup Steven Lopez z ordynariatu św. Piotra (dla byłych anglikanów) przysłał proboszczowi bukiet kwiatów z życzeniami dobrego zdrowia i zapewnieniem o modlitwie.  Kwiaty trafiły przed figurę Matki  Boskiej Fatimskiej. 

 

Kolejny dzień obozu dla ministrantów spędziliśmy w Galveston. Najpierw nawiedziliśmy katedrę St Mary’s, po czym chłopcy korzystali  z plaży na Zatoką Meksykańską. Wieczorem na terenie kościoła odbyło się ognisko z rodzicami i rodzeństwem. Dopalającym się drewnom chłopcy przyglądali się do późnej nocy. 

 

26 czerwca 2017  

Ministranci rozpoczęli swój obóz letni. Najpierw była powtórka terminologii liturgicznej, która tak trudno utrwala się w młodych umysłach. Znowu wyjaśnialiśmy sobie co to jest cyborium, miejsce przewodniczenia, ołtarz, alba i tak dalej. Wieczorem w konkatedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięliśmy udział we Mszy św. święta św. Josemarii Escrivy, której przewodniczył kard. Daniel DiNardo. A dzień zakończyliśmy wieczornymi ćwiczeniami na drążku w Memorial Park. 

 

25 czerwca 2017  

Raz jeszcze użyto wody z rzeki Jordan, tym razem podczas chrztu Jakuba Jan Podskarbiego. 

 

23 czerwca 2017  


Dodano: 2017-01-16 | aktualizowano: 2017-11-10 18:02:55 | odsłon: 2584


Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych