Version:
Dziś 21 lipca 2017 r.

Kronika 2017

Pełny tekst kroniki znajduje się w załączniku PDF i jest uzupełniany raz w miesiącu

Pliki do pobrania

 

  

13 lipca 2017 

Także dzisiaj odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i nawrócenia Rosji. Wypełniamy w ten sposób prośbę Maryi przekazaną podczas objawień w Fatimie.   

 

12 lipca 2017  

Do naszej wspólnoty przybył ks. prof. dr hab. Bogusław Migut, z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, który spędzi w Houston kilka tygodni.

 

6 lipca 2017 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, podczas wizyty w Warszawie, wygłosił nieprawdopodobne przemówienie, w którym upominał się o powrót wartości do świata Zachodu. W przemówieniu tym wspomniał  m. in. pierwszą pielgrzymkę św. Papieża Jana Pawła II do Polski, mówiąc: I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków - tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie. Zrozumieli to dokładnie w tym momencie,  gdy podczas kazania papieża Jana Pawła II milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – podjęło modlitwę.  Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”. 

 

4 lipca 2017  

Po wielu godzinach samotnej pracy Tony Wolski zainstalował nowoczesne oświetlenie na parkingu (technologia LED). Przez kilka miesięcy nasz parking był oświetlony tylko częściowo. Dziękujemy!

 

1-2 lipca 2017  

Na rozpoczęcie miesiąca poświęconego kultowi Krwi Chrystusa, podczas liturgii śpiewaliśmy pieśń O Krwi Najdroższa. Proboszcz wyraził pragnienie, by miesiąc ten upłynął nam na uczeniu się postawy adoracji wobec Najświętszego  Sakramentu, w której trwają Aniołowie, tuż przy tabernakulum w naszej świątyni. 

 

30 czerwca 2017  

W ostatnim dniu naszego wędrowania udaliśmy się do New Braunfels, nad rzekę Guadelupe i Comal. Po kilku godzinach pływania wyruszyliśmy w drogę powrotną do Houston. Podczas wyjazdu każdego dnia odmawialiśmy różaniec w intencji rodziców, których imiona wymienialiśmy na początku modlitwy. 

 

29 czerwca 2017 

Mszę św. uroczystości śś. Piotra i Pawła sprawowaliśmy w turystycznym domku nad rzeką Guadelupe, gdzie spędziliśmy noc.  Po śniadaniu wyruszyliśmy do Fredericksburg. Najpierw wspięliśmy się na górę Enchanted Rock a po zajęciu pokoi w miejscowym hotelu odbyliśmy spacer po mieście. 

 

28 czerwca 2017  

Po śniadaniu na plebanii przygotowanym przez Dawida, wyruszyliśmy w trzygodzinną podróż do Jacobs Well. 

 

27 czerwca 2017 

Biskup Steven Lopez z ordynariatu św. Piotra (dla byłych anglikanów) przysłał proboszczowi bukiet kwiatów z życzeniami dobrego zdrowia i zapewnieniem o modlitwie.  Kwiaty trafiły przed figurę Matki  Boskiej Fatimskiej. 

 

Kolejny dzień obozu dla ministrantów spędziliśmy w Galveston. Najpierw nawiedziliśmy katedrę St Mary’s, po czym chłopcy korzystali  z plaży na Zatoką Meksykańską. Wieczorem na terenie kościoła odbyło się ognisko z rodzicami i rodzeństwem. Dopalającym się drewnom chłopcy przyglądali się do późnej nocy. 

 

26 czerwca 2017  

Ministranci rozpoczęli swój obóz letni. Najpierw była powtórka terminologii liturgicznej, która tak trudno utrwala się w młodych umysłach. Znowu wyjaśnialiśmy sobie co to jest cyborium, miejsce przewodniczenia, ołtarz, alba i tak dalej. Wieczorem w konkatedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa wzięliśmy udział we Mszy św. święta św. Josemarii Escrivy, której przewodniczył kard. Daniel DiNardo. A dzień zakończyliśmy wieczornymi ćwiczeniami na drążku w Memorial Park. 

 

25 czerwca 2017  

Raz jeszcze użyto wody z rzeki Jordan, tym razem podczas chrztu Jakuba Jan Podskarbiego. 

 

23 czerwca 2017  

Godnie uczciliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po porannej Mszy św. została odmówiona wynagradzająca litania do Bożego Serca. 

 

17-18 czerwca 2017 

Wraz ze wspólnotami Kościoła w Stanach Zjednoczonych w tych dniach obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W sobotę było specjalne kazanie na temat Eucharystii i dziękczynne Te Deum. W niedzielę natomiast procesja do czterech ołtarzy, której przewodniczył ks. Wojciech Adamczyk, sercanin, z kościoła Our Lady of Guadelupe w Houston. 

 

Z okazji Dnia Ojca zostały odprawione dwie Msze św. w intencjach ojców. Ich imiona zostały odczytane podczas modlitwy powszechnej. 

 

13 czerwca 2017 

W związku z setną rocznicą objawień w Fatimie, dzisiejsza poranna Msza została odprawiona z formularza wspomnienia Matki Boskiej Fatimskiej, a po jej zakończeniu wspólnie odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie Rosji. 

 

8 czerwca 2017 

Wieczorem, w jedności ze wspólnotami Kościoła w Polsce, ks. proboszcz odprawi Mszę św. święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które zostało ustanowione w 2013 roku. 

 

4 czerwca 2017  

Śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź rozpoczął  Mszę św. pod przewodnictwem ks. prowincjała Pawła Bandurskiego, która była zakończeniem białego tygodnia. W kazaniu ks. proboszcz mówił o bolesnym fakcie kenozy Ducha Świętego, czyli Jego wyniszczenia, które dokonuje się, gdy nie przyjmujemy Jego łaski, choćby w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez fakt braku pamięci o Jego roli w życiu Kościoła. W drugiej części kazania ks. proboszcz mówił o łasce komunikacji, jaką dał Apostołom a nam dziś przypomina o konieczności jej pielęgnowania. Na zakończenie Mszy św. ks. prowincjał poświęcił ikony Matki Boskiej Częstochowskiej, które dzieci otrzymały na pamiątkę przyjęcia Pierwszej Komunii św. w kościele pod Jej wezwaniem. 

 

Po południu ks. prowincjał opuścił Houston. W tym czasie trwał piknik dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. 

 

3 czerwca 2017  

Ks. prowincjał Paweł Bandurski odprawił Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w  Szkole im. Mikołaja Kopernika. 

 

2 czerwca 2017 

Do Houston przybył ks. prowincjał Paweł Bandurski, chrystusowiec, który będzie pomagał proboszczowi w obowiązkach kapłańskich. 

 

31 maja 2017 

Z powodu niedomagania proboszcza odwołano kolejne dni białego tygodnia. Na dziś była zaplanowana procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.  

 

30 maja 2017  

W drugim dniu białego tygodnia, szczególne podziękowanie kierowaliśmy do ojców dzieci.  

 

29 maja 2017  

Rozpoczęliśmy biały tydzień, czyli codzienną Mszę św. z udziałem dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. Podczas dzisiejszej Mszy św. dziękowaliśmy ich mamom za cały dotychczasowy trud  wychowania religijnego.  

 

28 maja 2017  

Następujące dzieci przyjęły dziś Pierwszą Komunię św.: Gabriella Bartczak, Emilia Matuszyk, Teresa Podskarbi, Kevin Reichert, Julia Rogowska i Radek Zieliński. Dzieci  siedziały w prezbiterium, przy głównym celebransie. Przed wyznaniem wiary odbyła się sztafeta wiary. Proboszcz podał im zapalone świece, trzymając je dzieci wyznały wiarę, po czym przekazały świece ojcom, z prośbą, by dalej prowadzić je do Jezusa. Wszystkich urzekły pięknie ułożone kwiaty i wspaniałe przygotowanie dzieci.  

 

26 maja 2017  

W dniu, który w Polsce jest obchodzony jako Dzień Matki, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii odbyły dziś pierwszą spowiedź. Większości z nich towarzyszyli rodzice i rodzeństwo. 

 

24 maja 2017  

Ks. proboszcz odbył dziś wielogodzinną podróż odwiedzając atrakcje Teksasu, które chce pokazać ministrantom podczas ich obozu w ostatnim tygodniu czerwca. 

 

20 maja 2017  

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. miały dziś ostatnią katechezę. Przed nimi jeszcze pierwsza spowiedź i próba liturgii. 

 

19 maja 2017  

Dziękowaliśmy dzisiaj Bogu za udany festiwal ofiarując Mu modlitwę Eucharystii. W jej trakcie otoczyliśmy serdeczną modlitwą wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg festiwalu z Tony’m Wolskim na czele. Po Mszy odbyło się tradycyjne spotkanie pofestiwalowe. 

 

16 maja 2017  

Z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej dotarł dziś do nas liścik z podziękowaniem za życzenia złożone Papieżowi Benedyktowi XVI z okazji jego 90. urodzin.  Liścik podpisał asesor Sekretariatu Stanu, Paolo Borgio. 

 

14 maja 2017  

Z okazji Dnia Matki odprawiono dziś dwie Msze św. zbiorowe w intencji Matek. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 AM odczytano imiona wszystkich polecanych matek, zarówno żyjących jak i zmarłych. Na Mszy św. o godz. 9:00 AM zebrało się dziś aż 120 osób, co jest rekordem nie pobitym nawet w święta Zmartwychwstania Pańskiego! 

 

13 maja 2017 

Pielgrzymi z kościoła św. Heleny w Pearland, TX przybyli dziś rano do naszej świątyni na wspólną modlitwę różańcową  i Mszę św. pod przewodnictwem ks. Richard’a Hinkley’a. 

 

W 100. rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie nasza parafia przyjęła jej figurę. Uroczystość rozpoczęła się od procesji z figurą, przy śpiewie litanii loretańskiej. Figurę niósł Kevin Reichert ubrany w strój ludowy. Po dojściu do ołtarza odmówiono modlitwę poświęcenia, po czym zaśpiewaliśmy O Maryjo witam Cię. Grupa parafian spontanicznie złożyła przed figurą róże. W kazaniu zastanawialiśmy się dlaczego to objawienie jest tak popularne, skoro Maryja porusza w nim tematy trudne? Odpowiedź znaleźliśmy analizując pokrótce trzy etapy objawień, które  w istocie są pełne nadziei, gdyż przekonują, że wszystko można naprawić, że można powstrzymać rozprzestrzenianie się zła.

  

12 maja 2017  

W kościele przygotowano już postument, na którym jutro stanie figura Matki Boskiej Fatimskiej oraz świecę z Fatimy. Po Mszy św. stanęliśmy wokół tego miejsca śpiewając litanię loretańską w intencji przyjęcia orędzia Fatimy przesz naszą parafię. 

 

11 maja 2017 

Ostatnie w tym roku katechetycznym spotkanie dekanalne odbyło się w budującej się parafii Regina Coeli, prowadzonej przez Kapłańskie Stowarzyszenie św. Piotra, a więc pielęgnujące tzw. liturgię trydencką. Gościem spotkania i mówcą była Julie Blevins, z Biura do spraw  Ewangelizacji i Katechezy naszej archidiecezji. 

 

9 maja 2017  

O godz. 1:00 PM zakończyło się sprzątanie naszego campusa po festiwalu. Nowością było oddanie do recyklingu jednego kontenera kartonów! 

 

8 maja 2017  

W obchodzoną w Polsce uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, ks. proboszcz wziął udział w spotkaniu Polish-American Priests Association, które się odbyło w La Vernia, TX.  

 

5-7 maja 2017  

W tych dniach odbył  się już XI festiwal, kierowany przez Tony’ego Wolskiego. Dopisała nam piękna pogoda. Z zaproszenia na festiwal skorzystało kilka tysięcy gości.  Na zakończenie  niedzielne Mszy św. ks. proboszcz przedstawił wspólnocie amerykańskiej i naszym gościom, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Poinformował także, że z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Prezydent Andrzej Duda odznaczył grupę osób Orderem Orła Białego. Odznaczenie to jest najwyższym polskim odznaczeniem. Zostało ustanowione w roku 1705, odnowione w 1921 i przywrócone w 1992. Wśród tegorocznych bohaterów była Zofia Teliga-Martens, która na własną rękę sprowadziła z Kazachstanu 40 rodzin, łącznie blisko 200 osób.

 

30 kwietnia 2017  

Na ostatnim spotkaniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. ustalono sprawy organizacyjne. Także tym razem rodzice wyrazili pragnienie przeżycia tzw. białego tygodnia, który odbędzie się w dniach od 29 maja do 2 czerwca. 

 

28 kwietnia 2017 

Rozpoczęto instalację tablic na placu wokół pomnika św. Papieża Jana Pawła II. 

 

25 kwietnia 2017 

Ks. Marcin Wysocki zakończył swój pobyt w Houston i udał się w drogę powrotną do Lublina. 

 

23 kwietnia 2017 

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. złożyły dziś wyznanie wiary. Po homilii poświęconej znaczeniu gestu w  naszym życiu, ojcowie zostali poproszeni o gest bliskości wobec swoich dzieci. Trzymając swoje prawe ręce na  ramionach swoich dzieci. wspólnie wyrzekli się grzechu i złożyli wyznanie wiary. 

 

Po południu odbyła się dodatkowa Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego. Choć jej organizatorka Maria Beatriz Baiona wyjechała do Angolii, na Mszy niespodziewanie pojawił się zespół muzyczny oraz Heraldzi Ewangelii. Raz jeszcze zostaliśmy przeniknięci niespotykaną atmosferą modlitwy i uwielbienia Boga.  

 

22-23 kwietnia 2017  

Z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego w kościele wystawiono relikwie św. Papieża Jana Pawła II, św. siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Michała Sopoćki.  

 

21 kwietnia 2017 

Ks. proboszcz wraz z ks. Marcinem Wysockim kibicowali podczas pierwszego meczu koszykówki, w którym zmierzyli się księża i klerycy. Po równej rywalizacji mecz wygrali księża 50:46. Podczas meczu apel o modlitwę o powołania wygłosił ks. TJ Dolce, dyrektor powołaniowy w archidiecezji Galveston-Houston, a najważniejszy motyw swojego powołania ujawnił kl.  David Michael  Moses. 

 

19 kwietnia 2017 

Ks. proboszcz wraz z ks. Marcinem Wysockim wzięli udział w  dobroczynnej kolacji na rzecz Spiritan China Education Fund for Advanced Formation, która zbiera fundusze na rzecz kształcenia księży i liderów Kościoła w Chinach. Gościem honorowym wieczoru był Daniel kard. DiNardo, który mówił o ogromnym pragnieniu Papieża Jana Pawła II do odwiedzania Chin, które niestety nie zostało zrealizowane. 

 

17 kwietnia 2017  

Koncertem radości można nazwać wieczorną Mszę św. połączoną z Nieszporami Chrzcielnymi. Radosne Alleluja! zabrzmiało dziesiątki razy! Po komunii św., trzymając w ręku zapalone świece i śpiewając hymn Magnificat, przeszliśmy do chrzcielnicy, gdzie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i otrzymaliśmy błogosławieństwo. 

 

16 kwietnia 2017 

Dzisiejsza Niedziela Wielkanocna była dniem 90. urodzin Papieża-Seniora Benedykta XVI. Z tej okazji pierwsza Msza uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego została odprawiona w  jego intencji. 

 

15 kwietnia 2017 

Trudności z rozpaleniem ogniska przed kościołem spowodowały 8 minutowe opóźnienie Liturgii Światła. Orędzie Wielkanocne wykonał ks. Marcin Wysocki a procesji wokół kościoła przewodniczył ks. Kazimierz Króżel. Czytania były wykonane po angielsku, polsku i hiszpańsku.

 

14 kwietnia 2017 

Pacjentka jednego ze szpitali w Texas Medical Center, jako pierwsza przyjęła dziś rano namaszczenie chorych olejem poświęconym we wtorek, 11 kwietnia. Bogu niech będą dzięki! 

 

Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczył ks. Marcin Wysocki z Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Dołączył do niego ks. Kazimierz Króżel, który odwiedza swoją rodzinę w San Antonio i Houston. Po liturgii grupa wiernych adorowała Najświętszy Sakrament przy śpiewie pieśni i rozważaniu tajemnic różańcowych.

  

13 kwietnia 2017  

Na fakcie obmycia przez Chrystusa nóg Apostołom była skoncentrowana  homilia pierwszego dnia Triduum Paschalnego. Czyż Jezus przez wstrząs spowodowany tym niespodziewanym gestem nie chce poruszyć naszych sumień, aby sprawdziły czy w relacji do Niego o czymś nie zapomnieliśmy? Dalej homileta zasugerował, by sprawdzić w jaki sposób przeżyliśmy spowiedź przedświąteczną. Czy wypełniliśmy wszystkie etapy opisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego? Czy naprawdę żałowaliśmy za nasze grzechy? Czy je szczerze wypowiedzieliśmy i wreszcie, czy zadośćuczyniliśmy za nie Bogu i człowiekowi?

 

11 kwietnia 2017 

Konkatedra Sacred Heart w downtown Houston wypełniła się dziś po brzegi. Wieczorem sprawowano w niej Mszę św. Krzyżma, którą normalnie sprawuje się w Wielki Czwartek rano, ale praktycznie nastawieni Amerykanie przenieśli ją na wieczór  w Wielki Wtorek. Witając  zebranych Daniel kard. DiNardo prosił o szczególną modlitwę w intencji Kościoła koptyjskiego w Egipcie. W homilii zwrócił uwagę, że wśród trzech olejów, które święci się tego dnia, pierwsze miejsce zajmuje olej chorych, używany do sprawowania sakramentu  namaszczenia chorych. Kiedy nowo poświęcone i konsekrowane oleje trafiły do naszego kościoła, ukończono już tam przygotowywanie świątecznej dekoracji. 

 

10 kwietnia 2017  

Kolejna kradzież w naszym kościele.  Tym razem łupem złodzieja padły klucze do bram wjazdowych do naszego kampusa. Złodziej wszedł – prawdopodobnie w czasie liturgii – do zakrystii, przeszukał szuflady i skradł klucze do bram. Rano nie można było ich otworzyć. Zdezorientowani ludzie, którzy podjeżdżali na wjazd po to, by natychmiast się z niego wycofać, byli narażeni na niebezpieczeństwo z uwagi na poranne natężenie ruchu.  Dziesięć minut przed godziną 8:00 AM Tony Wolski przeciął feralne kłódki i wjazd został umożliwiony. Krótkie wyjaśnienie incydentu wywołało ogromne zdziwienie i smutek wiernych, którzy każdego dnia uczestniczą we Mszy św. w naszym kościele.  Pierwsza antyfona porannej modlitwy Kościoła (jutrzni) zawierała następujące słowa: Dusza moja jest smutna aż do śmierci.  

 

9 kwietnia 2017  

Niedziela Palmowa, która  rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia obudziła dużą część parafian i kościół  był dziś wypełniony po brzegi. Także zmiana godziny odprawiania Gorzkich Żali pomogła – choć raz -  we wspólnym rozważaniu Męki Pana przy  pełnym kościele. Wiele osób po raz pierwszy uczestniczyło  w tym arcypolskim nabożeństwie.  

 

5 kwietnia 2017 

Biskup Steven Lopes, z Ordynariatu Katedry św. Piotra (dla byłych anglikanów) prowadził wielkopostny dzień skupienia dla księży z archidiecezji Galveston-Houston, który odbył się dziś w  seminarium St. Mary’s. Temat spotkania: „Przyjęty i przemieniony. Eucharystyczne serce kapłańskiej modlitwy”. Biskup wygłosił dwie czterdziestopięciominutowe konferencje oraz jedną trzydziestominutową, na temat modlitw eucharystycznych, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy. Skupienie zakończyły  nieszpory w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem Daniela kard. DiNardo. 

 

4 kwietnia 2017 

Ks. proboszcz skierował do Papieża Benedykta XVI list z serdecznymi życzeniami urodzinowymi. W dniu 90. urodzin Papieża-Seniora, 16 kwietnia, o godz. 9:00 AM zostanie odprawiona Msza św. w jego  intencji. 

 

2 kwietnia 2017 

Zapowiedź opadów deszczu wystraszyła dużą część parafian  i kościół świecił dziś uderzającą pustką. Przez cały jednak dzień nie spadła ani jedna kropla deszczu! 

 

Gościliśmy dziś Luke’a Liu, który przedstawił nam trudną sytuację Kościoła w Chinach. Każde jego wystąpienie kończyło się gromkimi brawami. Z okazji jego wizyty odmówiliśmy modlitwę za Kościół w Chinach, napisaną przez Papieża Benedykta XVI. 

 

1-2 kwietnia 2017  

Barka i Te Deum rozpoczynały i kończyły liturgie tych dni, w których wspominaliśmy 12. rocznicę śmierci św. Papieża Jana Pawła II. Barka, którą Jan Paweł II słyszał w swoim sercu, gdy wynik konklawe stawał się coraz bardziej wyraźny i Te Deum, które w momencie jego śmierci zaintonował jego osobisty sekretarz Stanisław Dziwisz. W kościele przed wielkim portretem Papieża wystawiono jego relikwie. W modlitwie powszechnej prosiliśmy m. in. o nawrócenie dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, która jako pierwsza zorganizowała akcję wyśmiewania żałoby, jaka zapanowała w Polsce po śmierci Papieża, promując koszulki z napisem „Nie płakałem po papieżu”. 

 

1 kwietnia 2017

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami zebrały  się dziś rano na nabożeństwie, podczas którego wręczono im książeczki do nabożeństwa.  Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnienia św. Jana Pawła II, którego 12. rocznica śmierci przypada jutro. Dwójka dzieci wsypała ziarna kadzidła do kadzielnicy ustawionej przed jego relikwiarzem i portretem. Następnie zaśpiewaliśmy pieśń „Powiedz ludziom, że kocham ich”, po czym poświęcono ornat „Ostatnia Wieczerza” ufundowany przez rodziców dzieci oraz książeczki do nabożeństwa.  Zaraz potem odbyła się katecheza na temat liturgii Mszy św, podczas której dzieci po raz pierwszy posługiwały się swoimi książeczkami. 

 

Po zajęciach szkolnych odbył się mecz piłki nożnej zorganizowany przez Piotra Przybylskiego. Było dużo dobrych emocji i zabawy. 

 

Wspólnota chorwacka spotkała się dzisiaj na Drodze Krzyżowej i Mszy św. z okazji Wielkiego Postu.

  

31 marca 2017 

Dzisiaj w medytacji Męki naszego Pana podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej pomagały nam pieśni wielkopostne. Po zapowiedzeniu  stacji śpiewaliśmy fragmenty 13 różnych pieśni, które odkrywały przed nami potęgę cierpienia Jezusa i Jego miłości do każdego z nas. 

 

29 marca 2017 

Po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych ks. Zdzisław Nawrocki dziś wcześnie rano udał się w drogę powrotną do Baltimore, MD. 

 

28 marca 2017 

Z okazji setnej rocznicy objawień w Fatimie, Msza św. za parafian, do odprawiania której jest zobowiązany każdy proboszcz na mocy kanonu 534§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, została dziś odprawiona w Bazylice Różańca Świętego  w Fatimie. 

 

25-26 marca 2017 

Ostatnie dni nauk rekolekcyjnych. W tym roku nasze skupienie odbywało się przez trzy kolejne week-endy, stąd nikt nie był zmuszony do jakiegoś nadzwyczajnego wysiłku przy  okazji rekolekcji. Oby wydały one obfite owoce nawrócenia.

 

18-19 marca 2016  

W tych dniach Msze św. były zakończone specjalną modlitwą do św. Józefa, nazywaną Pozdrowieniem św. Józefa. 

 

 18 marca 2017  

Zakończono prace konstrukcyjne na betonowej części placu przy pomniku św. Papieża Jana Pawła II. Parafianie zostali zaproszeni do pierwszego spaceru po tym miejscu. Wkrótce zostaną tam umieszczone tablice z inskrypcjami zamówionymi przez parafian. 

 

17 marca 2017 

Trzecia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście miała charakter rachunku sumienia, a więc była przygotowaniem do przeżycia dobrej spowiedzi wielkanocnej. Na jej początku poświęcono spory krzyż, który dzieci niosły od stacji do stacji. 

 

13 kwietnia 2017  

Spostrzegawcze oko kronikarza dostrzegło także wielogodzinną pracę Adama Dratwy na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na naszym kampusie. W ciągu dwóch miesięcy zostaliśmy dwukrotnie okradzeni.  Dziś wstawiono nowe, lepsze zamki oraz inne zabezpieczenia. Od kilku dni podczas Mszy św. pali się świeca przy figurze św. Antoniego. Święty Antoni – módl się za nami! 

 

12 marca 2017  

Wielkopostne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. miało postać konferencji na temat Symbolu Apostolskiego. W części organizacyjnej uzgodniono, że wręczenie książeczek do nabożeństwa odbędzie się o 2 tygodnie wcześniej, to jest 1 kwietnia, podczas krótkiej Liturgii Słowa. 

 

11-12 marca 2017 

Rozpoczęliśmy ekstremalne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez 3 week-endy, a prowadzić je będzie ks. Zdzisław Nawrocki, wieloletni duszpasterz polonijny w USA. Na ich rozpoczęcie na każdej Mszy św. śpiewaliśmy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź. 

 

10 marca 2017 

Dokonano kolejnego włamania na terenie kościoła. Okradziono jeden z naszych magazynów. Straty są  oceniane na $10,000.00. Nawet oficer dokonujący oględzin  miejsca zdarzenia,  kilkakrotnie wyrażał zdumienie, jak można okraść kościół? 

  

Podczas dzisiejszego joggingu ks. proboszcz „spotkał” premiera Kanady Justina Trideau, który od wczoraj przebywa w Houston. Premiera, który otwarcie krytykuje politykę Prezydenta Donalda Trumpa zmierzającą do podniesienia bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych, ochraniało 6 agentów oraz 4 wozy policyjne (sic!).

 

Wędrówką po mrocznej krainie grzechu, nazwano dzisiejszą Drogę Krzyżową, która miała charakter modlitwy przebłagania za grzechy. Wymieniano najbardziej drastyczne formy odwrócenia się od Boga, po czym z naszych serc płynęła modlitwa przeproszenia: Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!  

 

9 marca 2017 

Kościół St. Matthew Evangelist gościł dziś uczes


Dodano: 2017-01-16 | aktualizowano: 2017-07-14 16:20:41 | odsłon: 1399


Projekt Krzysztof Adamski KOMPANIA TWCZA - Projektowanie stron internetowych