loading...

Polska wigilia

Jaki przebieg ma polska wigilia?

 

Wigilię powinno rozpocząć uroczyste zapalenie świecy na stole, któremu towarzyszą słowa: „Światło Chrystusa”, na co odpowiadamy: „Bogu niech będą dzięki". Zapaleniem świecy najchętniej zajmą się dzieci.

Następnie głowa rodziny powinna odczytać fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Najbardziej nadają się do tego dwa następujące fragmenty Ewangelii: według św. Mateusza rozdział 1, wiersze 18-25; lub według św. Łukasza rozdział 2, wiersze 1-7 (obydwa teksty można znaleźć w załączniku).

Po przeczytaniu Słowa Bożego następuje podzielenie się opłatkiem wraz z gorącymi życzeniami, a także słowem „przepraszam” za wszystko, czym mogliśmy się zranić w kończącym się roku.

Po życzeniach jesteśmy gotowi do zasiądnięcia przy stole wigilijnym. W ten uroczysty wieczór wypada, aby modlitwą przed posiłkiem była modlitwa Ojcze nasz.

Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy kilka kolęd i zajrzyjmy pod choinkę, gdzie z pewnością będą czekały na nas prezenty.

Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego!


Polska Parafia w Houston

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus expedita alias doloremque accusantium vel officia praesentium laudantium provident veniam consectetur. Quae voluptate iste sequi a voluptatem cumque, quas blanditiis consectetur?

matka Boska Częstochowska

KONTAKT

1712 Oak Tree Dr.
Houston,TX 77080, Tel. (713) 973-1081
Fax (713) 984-9501
proboszcz@parafiahouston.com
C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone